Добредојдовте Гостин
се бара за вид или регион:

Search by family

Научното имеЗаедничко имеСтатус
Apterornisfossil genus (extinct)
Apterornis defossorfossil species (extinct)
Apterornis oditiformisfossil species (extinct)

Avibase е угости 393.544.670 пати од 24 Јуни 2003 г.. © Denis Lepage | Политика за приватност Превод на оваа страница беше завршен со помош на Google автоматизирана алатка за преведување.