Добредојдовте Гостин
се бара за вид или регион:

Search by family

Научното имеЗаедничко имеСтатус
Pluvialisgenus
Pluvialis (Squatarola)genus (synonym)
Pluvialis apricariaзлатно блатарчеfull species
Pluvialis apricaria apricarianominal subspecies
Pluvialis apricaria apricaria (apricaria)nominal suspecies (sensu stricto)
Pluvialis apricaria apricaria (oreophilos)junior synonym (or subspecies)
Pluvialis apricaria altifronssubspecies
Pluvialis fulvaПацифичко златно блатарчеfull species (or subspecies)
Pluvialis [dominica or fulva]species group (or species)
Pluvialis dominicaАмериканско златно блатарчеfull species (or nominal subsp)
Pluvialis squatarolaсиво блатарчеfull species
Pluvialis squatarola squatarolanominal subspecies
Pluvialis squatarola squatarola (hypomela)junior synonym (or subspecies)
Pluvialis squatarola cynosuraesubspecies
Pluvialis squatarola tomkovichisubspecies
Pluvialis sp.spuh
Pluvialis [apricaria x fulva]hybrid
Pluvialis [dominica x fulva]hybrid
Pluvialis [apricaria x squatarola]hybrid

Avibase е угости 393.663.037 пати од 24 Јуни 2003 г.. © Denis Lepage | Политика за приватност Превод на оваа страница беше завршен со помош на Google автоматизирана алатка за преведување.