Добредојдовте Гостин
се бара за вид или регион:

Search by family

Научното имеЗаедничко имеСтатус
Gygisgenus
Gygis [alba, candida or microrhyncha]species group (or species)
Gygis [alba or candida]species group (or species)
Gygis albafull species (or nominal subsp)
Gygis alba albanominal subspecies
Gygis alba leucopessubspecies
Gygis candida [incl. leucopes]species (alt)
Gygis candidafull species (or subspecies)
Gygis candida (candida)nominal suspecies (sensu stricto)
Gygis candida (monte)junior synonym (or subspecies)
Gygis candida (pacifica)junior synonym (or subspecies)
Gygis candida (rothschildi)junior synonym (or subspecies)
Gygis candida (royana)junior synonym (or subspecies)
Gygis candida (kittlitzi)junior synonym (or subspecies)
Gygis microrhynchafull species (or subspecies)
Gygis [alba x microrhyncha]hybrid

Avibase е угости 392.830.151 пати од 24 Јуни 2003 г.. © Denis Lepage | Политика за приватност Превод на оваа страница беше завршен со помош на Google автоматизирана алатка за преведување.