Добредојдовте Гостин
се бара за вид или регион:

Search by family

Научното имеЗаедничко имеСтатус
Rynchopsgenus
Rynchops nigerАмерикански водосекfull species
Rynchops niger nigernominal subspecies
Rynchops niger niger (niger)nominal suspecies (sensu stricto)
Rynchops niger niger (oblita)junior synonym (or subspecies)
Rynchops niger [cinerascens or intercedens]subspecies group (or species)
Rynchops niger cinerascenssubspecies (candidate for split)
Rynchops niger cinerascens (cinerascens)nominal suspecies (sensu stricto)
Rynchops niger cinerascens (intermedia)junior synonym (or subspecies)
Rynchops niger intercedenssubspecies
Rynchops flavirostrisАфрикански водосекfull species
Rynchops albicollisfull species

Avibase е угости 392.830.121 пати од 24 Јуни 2003 г.. © Denis Lepage | Политика за приватност Превод на оваа страница беше завршен со помош на Google автоматизирана алатка за преведување.