Добредојдовте Гостин
се бара за вид или регион:

Search by family

Научното имеЗаедничко имеСтатус
Emberizagenus
Emberiza (Granativora)genus (synonym)
Emberiza (Tisa)genus (synonym)
Emberiza (Fringillaria)genus (synonym)
Emberiza (Hypocentor)genus (synonym)
Emberiza (Polymitra)genus (synonym)
Emberiza (Miliaria)genus (synonym)
Emberiza (Melophus)genus (synonym)
Emberiza (Schoeniclus)genus (synonym)
Emberiza (Latoucheornis)genus (synonym)
Emberiza (Cynchramus)genus (synonym)
Emberiza citrinellaжолтогрла стрнаркаfull species
Emberiza citrinella citrinellanominal subspecies
Emberiza citrinella caliginosasubspecies
Emberiza citrinella erythrogenyssubspecies
Emberiza leucocephalosБорова стрнаркаfull species
Emberiza leucocephalos leucocephalosnominal subspecies
Emberiza leucocephalos frontosubspecies
Emberiza cirlusцрногрла стрнаркаfull species
Emberiza cirlus cirlusnominal subspecies
Emberiza cirlus nigrostriatasubspecies
Emberiza koslowifull species
Emberiza [cia or godlewskii]species group (or species)
Emberiza ciaпланинска стрнаркаfull species (or nominal subsp)
Emberiza cia [cia]subspecies group (or species)

Avibase е угости 393.026.691 пати од 24 Јуни 2003 г.. © Denis Lepage | Политика за приватност Превод на оваа страница беше завршен со помош на Google автоматизирана алатка за преведување.