Вашето корисничко име:

Лозинка:

Останите пријавени

Внесете го вашето корисничко име или вашата e-mail адреса и кликнете на Испрати потсетник за да добиете потсетник преку е-пошта.


Добредојдовте Гостин

степска еја

Circus macrourus (Gmelin, SG, 1770)

Поврзани таксони:

Дистрибуција

Display regions:

Европа
Continental Europe
Eastern Europe
Western Europe
Исланд[Ретки / accid.]
Scandinavia
Норвешка[Ретки / accid.]
Шведска
Финска[Ретки / accid.]
Данска
Britain and Ireland[Ретки / accid.]
British Islands[Ретки / accid.]
Обединетото Кралство[Ретки / accid.]
Ireland (Island)[Ретки / accid.]
Ирска[Ретки / accid.]
Холандија
Белгија
Luksemburg[Ретки / accid.]
Франция[Ретки / accid.]
Португалија[Ретки / accid.]
Шпанија
Gibraltar[Ретки / accid.]
Швајцарија[Ретки / accid.]
Лихтенштајн
Германија[Ретки / accid.]
Австрија
Италија
Baltic
Естонија
Летонија
Литванија[Ретки / accid.]
Белорусија
Полска
Czechoslovakia[Ретки / accid.]
Чешка Република[Ретки / accid.]
Словачка
Унгарија
Balkans
Словенија[Ретки / accid.]
Хрватска[Ретки / accid.]
Босна и Херцеговина
Former Yugoslavia
Србија и Црна Гора
Serbia and Kosovo
Србија
Kosovo
Црна Гора
Албанија
Македонија[Ретки / accid.]
Грција
Малта
Бугарија
Романија
Украина
Африка
Continental Africa
Northern Africa
Мароко[Ретки / accid.]
Алжир
Тунис
Западна Сахара[Ретки / accid.]
Либија
Египет
Western Africa
Mauritania and Senegal
Мавританија
Senegambia
Сенегал
Гамбија
Гвинеја Бисао
Гвинеја[Ретки / accid.]
Мали
Сијера Леоне
Либерија
Брегот на Слоновата Коска
Буркина Фасо
Гана
Того
Бенин
Нигерија
Нигер
Чад
Камерун
Централноафричка Република
Екваторска Гвинеја
Демократска Република Конго
Ангола
Eastern Africa
Sudan (incl. South Sudan)
Судан
Јужен Судан
Ethiopia and Eritrea
Еритреа
Етиопија
Џибути
Сомалија
Кенија
Уганда
Руанда
Бурунди
Танзанија
Замбија
Мозамбик
Малави
Southern Africa
Намибија
Боцвана
Зимбабве
Јузна Африка
Лесото[Ретки / accid.]
African Islands[Ретки / accid.]
Капе Верде[Ретки / accid.]
Молдавија
Сејшелски Острови[Ретки / accid.]
Middle East
Турција
Кипар
Сирија
Либан
Израел
Palestine
Јордан
Arabian Peninsula
Саудиска Арабија
Јемен
Оман
Обединети Арапски Емирати
Катар
Бахреин
Кувајт
Ирак
Иран
Ерменија
Азербејџан
Грузија
Азија
Soviet Union
Русија
Turkestan
Казахстан
Узбекистан
Туркменистан
Киргизстан
Авганистан
Монголија
Кина
Непал
South Asia
Pakistan/India/Bengladesh
Пакистан
Индија
Малдиви
Шри Ланка
Бангладеш
Јапонија[Ретки / accid.]
Southeast Asia
Indochina
Мјанмар
Виетнам[Ретки / accid.]
Тајланд[Ретки / accid.]
Holarctic
Palearctic
Western Palearctic

Avibase е угости 287.351.226 пати од 24 Јуни 2003 г.. © Denis Lepage | Политика за приватност Превод на оваа страница беше завршен со помош на Google автоматизирана алатка за преведување.