Вашето корисничко име:

Лозинка:

Останите пријавени

Внесете го вашето корисничко име или вашата e-mail адреса и кликнете на Испрати потсетник за да добиете потсетник преку е-пошта.


Добредојдовте Гостин

Spot-tailed Nightjar

Hydropsalis maculicaudus (Lawrence, 1862)

Поврзани таксони:

Дистрибуција

Display regions:

Severna Amerika
Amer. Ornithol. Union
Central America
Мексико
Гватемала[Ретки / accid.]
Хондурас[Ретки / accid.]
Никарагва[Ретки / accid.]
Juzna Amerika
Колумбија
Венецуела
Guyanas
Гвајана
Суринам[Ретки / accid.]
French Guiana
Еквадор[Ретки / accid.]
Перу
Боливија
Бразил
Парагвај
Аргентина[Ретки / accid.]
Holarctic
Nearctic

Avibase е угости 284.319.015 пати од 24 Јуни 2003 г.. © Denis Lepage | Политика за приватност Превод на оваа страница беше завршен со помош на Google автоматизирана алатка за преведување.