Вашето корисничко име:

Лозинка:

Останите пријавени

Внесете го вашето корисничко име или вашата e-mail адреса и кликнете на Испрати потсетник за да добиете потсетник преку е-пошта.


Добредојдовте Гостин

Guadalupe Murrelet

Synthliboramphus hypoleucus (Xántus de Vesey, 1860)

Поврзани таксони:
Делумна листа на аудио записите на располагање од xeno-canto, macaulaylibrary.org & avocet.zoology.msu.edu.
Видови името Звукооператор Датум Локација Забелешки Cat.nr.
Guadalupe Murrelet - Synthliboramphus hypoleucus Robert L. DeLong 1968-06-21 Islote Negro, Baja California, Mexico, Baja California (Mexico)   -   138134
macaulaylibrary.org

Криејтив комонс лиценца Xeno-Canto: Сите снимки се заштитени со авторски права од страна на нивните recordists и се појави тука под Криејтив комонс Наведи извор- Некомерцијално-NoDerivs 2,5 лиценца .

Снимките на Макаулај Библиотеката се појавуваат тука под условите за користење на Макаулај библиотека .

AVoCet recordings : сите снимки се заштитени со авторски права од нивните изведувачи. Поединечните дозволи за користење се достапни под индивидуалните страници за снимање во AVoCet.

Avibase е угости 284.071.130 пати од 24 Јуни 2003 г.. © Denis Lepage | Политика за приватност Превод на оваа страница беше завршен со помош на Google автоматизирана алатка за преведување.