Вашето корисничко име:

Лозинка:

Останите пријавени

Внесете го вашето корисничко име или вашата e-mail адреса и кликнете на Испрати потсетник за да добиете потсетник преку е-пошта.


Добредојдовте Гостин

Nicobar Imperial-Pigeon

Ducula nicobarica (von Pelzeln, 1865)

Поврзани таксони:

Дистрибуција

Display regions:

Азија
South Asia
Pakistan/India/Bengladesh[Ендемични]
Индија[Ендемични]

Avibase е угости 281.860.395 пати од 24 Јуни 2003 г.. © Denis Lepage | Политика за приватност Превод на оваа страница беше завршен со помош на Google автоматизирана алатка за преведување.