Вашето корисничко име:

Лозинка:

Останите пријавени

Внесете го вашето корисничко име или вашата e-mail адреса и кликнете на Испрати потсетник за да добиете потсетник преку е-пошта.


Добредојдовте Гостин

Rueppell's Bustard

Heterotetrax rueppelii (Wahlberg, 1856)

Поврзани таксони:

Дистрибуција

Display regions:

Африка
Continental Africa
Western Africa
Ангола
Southern Africa
Намибија
Јузна Африка[Ретки / accid.]

Avibase е угости 288.355.857 пати од 24 Јуни 2003 г.. © Denis Lepage | Политика за приватност Превод на оваа страница беше завршен со помош на Google автоматизирана алатка за преведување.