Вашето корисничко име:

Лозинка:

Останите пријавени

Внесете го вашето корисничко име или вашата e-mail адреса и кликнете на Испрати потсетник за да добиете потсетник преку е-пошта.


Добредојдовте Гостин

New Zealand Quail

Coturnix novaezelandiae Quoy & Gaimard, 1830

Поврзани таксони:

Дистрибуција

Display regions:

Океанија
Australasia
Нов Зеланд[Ендемични]

Avibase е угости 286.084.645 пати од 24 Јуни 2003 г.. © Denis Lepage | Политика за приватност Превод на оваа страница беше завршен со помош на Google автоматизирана алатка за преведување.