Вашето корисничко име:

Лозинка:

Останите пријавени

Внесете го вашето корисничко име или вашата e-mail адреса и кликнете на Испрати потсетник за да добиете потсетник преку е-пошта.


Добредојдовте Гостин

Schalow's Wheatear

Oenanthe schalowi (Fischer & Reichenow, 1884)

Поврзани таксони:
Делумна листа на аудио записите на располагање од xeno-canto, macaulaylibrary.org & avocet.zoology.msu.edu.
Видови името Звукооператор Датум Локација Забелешки Cat.nr.
Abyssinian Wheatear - Oenanthe lugubris schalowi Frank Lambert 2017-10-27 Arumeru, Arusha Region, Arusha (Tanzania) (1800 m) male, song -

'Schalow's Wheatear' Two cuts combined

bird-seen:yes

playback-used:no

429933
xeno-canto.org
Abyssinian Wheatear - Oenanthe lugubris schalowi James Bradley 2014-11-10 Kikuyu Escarpment, Kiambu (Kenya) (2240 m) alarm call -

Two or more birds alarming at a Black-tailed Mongoose moving through the scrub. The more emphatic calls at the end given as the mammal went directly under the bush a bird was perched in.

bird-seen:yes

playback-used:no

205249
xeno-canto.org
Abyssinian Wheatear - Oenanthe lugubris schalowi James Bradley 2014-11-10 Kikuyu Escarpment, Kiambu (Kenya) (2240 m) song -

bird-seen:yes

playback-used:no

205250
xeno-canto.org
Abyssinian Wheatear - Oenanthe lugubris Myles E. W. North 1961-04-28 NAIVASHA; HELL'S GATE GORGE, Rift Valley, Kenya, Rift Valley (Kenya)   -   13525
macaulaylibrary.org

Криејтив комонс лиценца Xeno-Canto: Сите снимки се заштитени со авторски права од страна на нивните recordists и се појави тука под Криејтив комонс Наведи извор- Некомерцијално-NoDerivs 2,5 лиценца .

Снимките на Макаулај Библиотеката се појавуваат тука под условите за користење на Макаулај библиотека .

AVoCet recordings : сите снимки се заштитени со авторски права од нивните изведувачи. Поединечните дозволи за користење се достапни под индивидуалните страници за снимање во AVoCet.

Avibase е угости 308.441.577 пати од 24 Јуни 2003 г.. © Denis Lepage | Политика за приватност Превод на оваа страница беше завршен со помош на Google автоматизирана алатка за преведување.