Вашето корисничко име:

Лозинка:

Останите пријавени

Внесете го вашето корисничко име или вашата e-mail адреса и кликнете на Испрати потсетник за да добиете потсетник преку е-пошта.


Добредојдовте Гостин

Ocellated Turkey

Meleagris ocellata Cuvier, 1820

Поврзани таксони:

Дистрибуција

Display regions:

Severna Amerika
Amer. Ornithol. Union
Central America
Мексико
Гватемала
Белизе
Holarctic
Nearctic

Avibase е угости 288.288.742 пати од 24 Јуни 2003 г.. © Denis Lepage | Политика за приватност Превод на оваа страница беше завршен со помош на Google автоматизирана алатка за преведување.