Вашето корисничко име:

Лозинка:

Останите пријавени

Внесете го вашето корисничко име или вашата e-mail адреса и кликнете на Испрати потсетник за да добиете потсетник преку е-пошта.


Добредојдовте Гостин

Greenish Elaenia

Myiopagis viridicata (Vieillot, 1817)

Поврзани таксони:

Дистрибуција

Display regions:

Severna Amerika
North America (US+CA)[Ретки / accid.]
Amer. Ornithol. Union
Amer. Birding Association[Ретки / accid.]
Соединети Американски Држави
Central America
Мексико
Гватемала
Белизе
Ел Салвадор
Хондурас
Никарагва
Костарика
Панама
Society for the Conservation and Study of Caribbean Birds (SCSCB)
Juzna Amerika
Колумбија
Венецуела
Guyanas
Гвајана
Суринам[Ретки / accid.]
Еквадор
Перу
Боливија
Бразил
Парагвај
Уругвај[Ретки / accid.]
Аргентина
Holarctic
Nearctic

Avibase е угости 288.516.489 пати од 24 Јуни 2003 г.. © Denis Lepage | Политика за приватност Превод на оваа страница беше завршен со помош на Google автоматизирана алатка за преведување.