Identifikimi yt:

Fjalëkalim:

Qëndro i regjistruar

Shkruani emrin tuaj të identifikimit ose adresën tuaj të postës elektronike dhe klikoni mbi Dërgo kujtesë për të marrë një kujtesë me email.


i mirëpritur mysafir

Audubon's Shearwater

Puffinus lherminieri Lesson, 1839

taxa Related:

Shpërndarje

Display regions:

amerikë veriore
North America (US+CA)
Amer. Ornithol. Union
Amer. Birding Association
Kanadë[Rralla / accid.]
Shtetet e Bashkuara të Amerikës
Central America
Meksikë
Guatemalë[Rralla / accid.]
Belize[Rralla / accid.]
Nikaragua[Rralla / accid.]
Kosta Rika[Rralla / accid.]
Panama
Bermuda
Caribbean (West Indies)
Society for the Conservation and Study of Caribbean Birds (SCSCB)
Greater Antilles
Lesser Antilles
Windward Islands
Leeward Islands
Bahamas
Kubë
Turks and Caicos Islands
Cayman Islands[Rralla / accid.]
Xhamaijkë[Rralla / accid.]
Hispaniola[Rralla / accid.]
Haiti[Rralla / accid.]
Republika Dominikanë[Rralla / accid.]
Puerto Rico
Virgin Islands
United States Virgin Islands
British Virgin Islands
Anguilla
Saint-Martin
Saint-Barthélémy[Rralla / accid.]
Saint Kitts e Nevis[Rralla / accid.]
Antigua e Barbuda
Montserrat[Rralla / accid.]
Guadeloupe, Saint-Martin and Saint-Barthélémy
Guadeloupe
Dominikë[Rralla / accid.]
Martinique
Saint Lucia[Rralla / accid.]
Barbados
Saint Vincent e Grenadinet[Rralla / accid.]
Grenada[Rralla / accid.]
Trinidad e Tobago
Netherlands Antilles
Bonaire, Sint Eustatius and Saba
Sint-Maarten
Aruba
Curaçao
amerikë jugore
Kolumbi[Rralla / accid.]
Venezuelë
Guyanas
Guajana[Rralla / accid.]
French Guiana[Rralla / accid.]
Brazil
Eritre[Refuzuar]
Tonga[Refuzuar]
US Minor Outlying Islands[Rralla / accid.]
Holarctic
Nearctic

Avibase është vizituar 284.363.395 herë që nga 24 qershor 2003. © Denis Lepage | Politika e privatësisë Përkthimi i kësaj faqe është përfunduar me ndihmën e mjet automatizuar Google translation.