Identifikimi yt:

Fjalëkalim:

Qëndro i regjistruar

Shkruani emrin tuaj të identifikimit ose adresën tuaj të postës elektronike dhe klikoni mbi Dërgo kujtesë për të marrë një kujtesë me email.


i mirëpritur mysafir

Spot-tailed Nightjar

Hydropsalis maculicaudus (Lawrence, 1862)

taxa Related:

Shpërndarje

Display regions:

amerikë veriore
Amer. Ornithol. Union
Central America
Meksikë
Guatemalë[Rralla / accid.]
Honduras[Rralla / accid.]
Nikaragua[Rralla / accid.]
amerikë jugore
Kolumbi
Venezuelë
Guyanas
Guajana
Surinam[Rralla / accid.]
French Guiana
Ekuator[Rralla / accid.]
Peru
Bolivi
Brazil
Paraguaj
Argjentinë[Rralla / accid.]
Holarctic
Nearctic

Avibase është vizituar 284.361.583 herë që nga 24 qershor 2003. © Denis Lepage | Politika e privatësisë Përkthimi i kësaj faqe është përfunduar me ndihmën e mjet automatizuar Google translation.