Identifikimi yt:

Fjalëkalim:

Qëndro i regjistruar

Shkruani emrin tuaj të identifikimit ose adresën tuaj të postës elektronike dhe klikoni mbi Dërgo kujtesë për të marrë një kujtesë me email.


i mirëpritur mysafir

Pseudasturides sp.

Pseudasturides Mayr, 2003

Urdhër:
  Psittaciformes
Familje:
  Pseudasturidae

Shkencor:
  Pseudasturides

citim:
  Mayr, 2003

referim:
  Senckenb Lethaea 83 (1-2) 2.

Avibase ID:
  54D974A865F5867E

Lidhje e shkurtër:
  https://avibase.ca/54D974A8

Taxonomic Serial Number:

Angleze:
Pseudasturides sp.


Autoritetet njohur këtë koncept taksonomike:

Avibase taxonomic concepts (current):
Pseudasturides sp. ( Pseudasturides)
Avibase taxonomic concepts v. 04 (Aug 2016):
Pseudasturides
Avibase taxonomic concepts v. 05 (Jan 2017):
Pseudasturides
Avibase taxonomic concepts v. 06 (Feb 2018):
Pseudasturides sp. ( Pseudasturides)
Avibase taxonomic concepts v. 07 (Feb 2020):
Pseudasturides sp. ( Pseudasturides)

Gjendja taksonomike:

Gjendja e llojit: fossil genus (extinct)

Shikimet tuaja

Duhet të jeni hyrë në për të parë detajet e shikimit tuaj. Për t'u regjistruar në myAvibase kliko këtu .

taxa Related

Highlight taxa in a checklist (shown in red)

sinonime të tjera


Angleze: Pseudasturides sp.
shkencor: Pseudasturides

Avibase është vizituar 319.051.641 herë që nga 24 qershor 2003. © Denis Lepage | Politika e privatësisë Përkthimi i kësaj faqe është përfunduar me ndihmën e mjet automatizuar Google translation.