Identifikimi yt:

Fjalëkalim:

Qëndro i regjistruar

Shkruani emrin tuaj të identifikimit ose adresën tuaj të postës elektronike dhe klikoni mbi Dërgo kujtesë për të marrë një kujtesë me email.


i mirëpritur mysafir

Treleudytes crassa Ameghino, F, 1905

Urdhër:
  Sphenisciformes
Familje:
  Spheniscidae
gjini:
  Treleudytes

Shkencor:
  Treleudytes crassa

citim:
  Ameghino, F, 1905

referim:
  An.Mus.Nac.Hist.BuenosAires p.156

Protonym:
  Treleudytes crassa

Avibase ID:
  70ACB6BF5C54DE45

Lidhje e shkurtër:
  https://avibase.ca/70ACB6BF

Taxonomic Serial Number:

Angleze:


Autoritetet njohur këtë koncept taksonomike:

Avibase taxonomic concepts (current):
Treleudytes crassa
Avibase taxonomic concepts v. 04 (Aug 2016):
Treleudytes crassa
Avibase taxonomic concepts v. 05 (Jan 2017):
Treleudytes crassa
Avibase taxonomic concepts v. 06 (Feb 2018):
Treleudytes crassa
Avibase taxonomic concepts v. 07 (Feb 2020):
Treleudytes crassa

Gjendja taksonomike:

Gjendja e llojit: fossil species (extinct)

Shikimet tuaja

Duhet të jeni hyrë në për të parë detajet e shikimit tuaj. Për t'u regjistruar në myAvibase kliko këtu .

taxa Related

Highlight taxa in a checklist (shown in red)

sinonime të tjera


shkencor: Treleudytes crassa

Avibase është vizituar 318.635.724 herë që nga 24 qershor 2003. © Denis Lepage | Politika e privatësisë Përkthimi i kësaj faqe është përfunduar me ndihmën e mjet automatizuar Google translation.