Identifikimi yt:

Fjalëkalim:

Qëndro i regjistruar

Shkruani emrin tuaj të identifikimit ose adresën tuaj të postës elektronike dhe klikoni mbi Dërgo kujtesë për të marrë një kujtesë me email.


i mirëpritur mysafir

Miopico sp.

Miopico Mayr, 1998

Urdhër:
  Piciformes
Familje:
  Miopiconidae

Shkencor:
  Miopico

citim:
  Mayr, 1998

referim:
  Cour Forschungsinst Senckenb 205 51.

Avibase ID:
  AFFA218FA00E11EB

Lidhje e shkurtër:
  https://avibase.ca/AFFA218F

Taxonomic Serial Number:

Angleze:
Miopico sp.


Autoritetet njohur këtë koncept taksonomike:

Avibase taxonomic concepts (current):
Miopico sp. ( Miopico)
Avibase taxonomic concepts v. 04 (Aug 2016):
Miopico
Avibase taxonomic concepts v. 05 (Jan 2017):
Miopico
Avibase taxonomic concepts v. 06 (Feb 2018):
Miopico sp. ( Miopico)
Avibase taxonomic concepts v. 07 (Feb 2020):
Miopico sp. ( Miopico)

Gjendja taksonomike:

Gjendja e llojit: fossil genus (extinct)

Shikimet tuaja

Duhet të jeni hyrë në për të parë detajet e shikimit tuaj. Për t'u regjistruar në myAvibase kliko këtu .

taxa Related

Highlight taxa in a checklist (shown in red)

sinonime të tjera


Angleze: Miopico sp.
shkencor: Miopico

Avibase është vizituar 319.051.895 herë që nga 24 qershor 2003. © Denis Lepage | Politika e privatësisë Përkthimi i kësaj faqe është përfunduar me ndihmën e mjet automatizuar Google translation.