Identifikimi yt:

Fjalëkalim:

Qëndro i regjistruar

Shkruani emrin tuaj të identifikimit ose adresën tuaj të postës elektronike dhe klikoni mbi Dërgo kujtesë për të marrë një kujtesë me email.


i mirëpritur mysafir

Eocathartes sp.

Eocathartes Lambrecht, 1935

Urdhër:
  Gruiformes
Familje:
  Ameghinornithidae

Shkencor:
  Eocathartes

citim:
  Lambrecht, 1935

referim:
  Ann.CarnegieMus.Nat.Hist. p.58

Avibase ID:
  E379C647AED6CA72

Lidhje e shkurtër:
  https://avibase.ca/E379C647

Taxonomic Serial Number:

Angleze:
Eocathartes sp.


Autoritetet njohur këtë koncept taksonomike:

Avibase taxonomic concepts (current):
Eocathartes sp. ( Eocathartes)
Avibase taxonomic concepts v. 04 (Aug 2016):
Eocathartes
Avibase taxonomic concepts v. 05 (Jan 2017):
Eocathartes
Avibase taxonomic concepts v. 06 (Feb 2018):
Eocathartes sp. ( Eocathartes)
Avibase taxonomic concepts v. 07 (Feb 2020):
Eocathartes sp. ( Eocathartes)

Gjendja taksonomike:

Gjendja e llojit: fossil genus (extinct)

Shikimet tuaja

Duhet të jeni hyrë në për të parë detajet e shikimit tuaj. Për t'u regjistruar në myAvibase kliko këtu .

taxa Related

Highlight taxa in a checklist (shown in red)

sinonime të tjera


Angleze: Eocathartes sp.
shkencor: Eocathartes

Avibase është vizituar 318.789.857 herë që nga 24 qershor 2003. © Denis Lepage | Politika e privatësisë Përkthimi i kësaj faqe është përfunduar me ndihmën e mjet automatizuar Google translation.